O nas

Cyrk Safari to jeden z najstarszych cyrków w Polsce, który działa nieprzerwanie od 1993 roku. Jego założycielami byli Elżbieta i Andrzej Słowikowie, którzy doświadczenia w zakresie organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem rozrywkowym zdobywali na najlepszych zagranicznych arenach cyrkowych, m.in. w krajach skandynawskich.

W czasach transformacji systemowej, rodzina Słowików postanowiła wziąć interes w swoje ręce i założyć własny biznes rozrywkowy, wykorzystując do tego cyrkowe rzemiosło zdobyte na przestrzeni wielu lat. Połączenie wiedzy, doświadczenia i pasji do wykonywanego zawodu sprawiło, że – z roku na rok – nasz cyrkowy biznes w kraju nad Wisłą pod kolorową kopułą, odnosił coraz większe sukcesy.

Pokazy misiów jeżdżących na rowerach, pieski skaczące przez przeszkody, foki żonglujące piłkami i inne atrakcje z udziałem egzotycznych zwierząt, to tylko niektóre atrakcje widowiska, jaki można było oglądać w wykonaniu artystów cyrku Safari. Do tego dochodziły jeszcze akrobacje sportowe na trapezie, drążku, czy pionowej linie. Niepowtarzalną i ciekawą atrakcją były pokazy tresury zwierząt, fakirów, linoskoczków, a także wszelkiego rodzaju inne akrobacje.

Oczywiście nie mogło zabraknąć również komika, czyli klauna. Cyrk Safari był jednym z pierwszych i nielicznych w Polsce, które miało własną orkiestrę.

Idąc z czasem, postępem i osiągnięciami techniki, staramy się nadążać za modą i współczesnym trendami, jakie występuje na europejskim rynku rozrywkowym. Ciągle udoskonalamy technikę oświetleniową i nagłośnieniowa, staramy się również o odpowiednią kompozycję programu i repertuaru artystycznego, dostosowanego do współczesnych oczekiwań Klienta. Innymi słowy, staramy się zaspokajać nawet najwybredniejsze gusta i preferencje melomanów cyrkowych, bo u nas drogi … jest tylko Klient.

Obecny cyrk Safari łączy w sobie dwa pokolenia rodzin z artystyczną duszą, które na miarę XXI wieku wzajemnie się uzupełniają. Wiedza i doświadczenie założycieli rozrywkowego biznesu jest udoskonalane przez młode pokolenie cyrkowców, tj. Daniela i Szymona Słowików.